Ienupar târător Blue Carpet de 10-20cm la ghiveci
18,50 lei26,00 lei (-29%)
Puiet de Ienupar târâtor Blue Carpet ( Juniperus squamata Blue Carpet) la ghiveci P9. Acesta este unul dintre cel mai popular soi de ienupar fiind folosit mult în amenajarile de spații verzi. Acesta are culoarea albastru și se întinde deasupra pământului până la 2 metri în diametru, fără a se înalta mai mult de jumatăte de metru. Astfel acesta are o creștere moderată, în jur de 30 cm în lățime în fiecare an. De asemenea, un avantaj mare este că se poate planta pe orice tip de sol nefiind deloc o plantă pretențioasă. Rezista fără problemă până la temperatura de – 30 grade.
Mod și timp pentru plantat. Ienuparul târâtor Blue Carpet nu este deloc o plantă pretențioasă. Se poate planta oricând, în afară de perioadele cu zăpadă sau când solul este înghețat; se poate planta atât la soare cât și la umbră. Se dezvoltă fără probleme în orice tip de sol: stâncos, nisipos, secetos. Se fac gropi la 10-15 cm adâncime și 15 cm diametru și se pun plantele. Apoi se udă din abundență, până când “ baltește apa”.
Mod de livrare: Echipa Butasi de Romania vă livrează plante fresh, în ghiveci și puse în cutie de carton. Plantele sunt udate cu o seară înainte și pot rezista și 7-10 zile până la urmatoarea udare. Fiind în ghiveci, Ienupar târâtor Blue Carpet se poate planta oricând având o rată de prindere 100%. Așa cum ajung la dvs puteți să le țineți și în ghiveci cu condiția să le fie pusă apă în ghiveci măcar o dată la 10 zile.
Ienupar târător Blue Carpet de 10-20cm la ghiveci – verde tot anul. Rezistent la frig, livrare rapidă! Comandă acum!
Informații suplimentare
| Culoare frunze | Albastru |
|---|---|
| Dimensiune la livrare | 10-20cm |
| Înălțime la maturitate | 50-70 cm |
| Lățime la maturitate | 200cm |
| Metodă de ambalare | Ghiveci de 0.5L |
| Metodă de trimitere | Prin curier cu verificare la livrare |
| Perioadă de plantare | Fiind la ghiveci, se poate planta oricând cu rata de prindere 100% |
| Rezistență la îngheț | Până la -30 grade |
18 recenzii pentru Ienupar târător Blue Carpet de 10-20cm la ghiveci
| 5 star | 88% | |
| 4 star | 11% | |
| 3 star | 0% | |
| 2 star | 0% | |
| 1 star | 0% |




















Recomand. Foarte multumit de plantele primite!
Asta chiar nu o inteleg ???
Buna ziua, spuneti-ne va rog ce s-a intamplat.
Ce plm comentariu poti face inainte ???
Buna ziua! Nimeni nu va obliga de lasa comentariu, nici inainte nici dupa. Aceasta sectiune este optionala. Multumim!
Cum sa specificăm evaluarea inainte ???
Buna ziua, nu trebuie sa evaluati produsul inainte.
Ce site e ăsta breți să cumpăr sau să comentez
Este un magazin online prin care comercializam plantele noastre si ale colaboratorilor nostri din Romania!